-->

вівторок, 8 листопада 2016 р.

Урок української мови "Закріплення вивченого про вимову і правопис слів із дзвінкими та глухими приголосними звуками. Складання зв’язної розповіді за малюнком, кінцівкою та опорними словами."

Тема: Закріплення вивченого про вимову і правопис слів із дзвінкими та глухими приголосними звуками.  Складання зв’язної розповіді  за малюнком, кінцівкою  та опорними словами.
Мета: вдосконалювати вміння розпізнавати дзвінкі і глухі приголосні звуки, правильно вимовляти слова з цими звуками;
формувати вміння добирати вдалі слова для вираження своїх думок, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати зв’язне мовлення , творче мислення, пам'ять, увагу;
виховувати пізнавальний інтерес, спостережливість, любов до рідної землі, бажання бачити і берегти красу свого краю.
Матеріал до уроку: матеріал підручника, малюнок дідуся-лісовичка, роздатковий матеріал,букви, таблиця дзвінких і глухих приголосних, поштова скринька,  фільм  « Мотиви рідного краю.  Художник Богдан Кузів», кліп до  пісні «Квітуча Україна» у виконанні Світлани Весни.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Підготовка до сприйняття матеріалу уроку.  
1. Хвилинка каліграфії.
  -Прочитайте букви і буквосполучення.
М   м  ман  д  рі  вк  а
- Яке слово можна утворити  з цих буквосполучень?
- Складіть речення з цим словом. (Ми вирушаємо у цікаву подорож.)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні до нас завітав дідусь-лісовичок. Він запрошує нас у чудову мандрівку , під час якої ми поглибимо свої знання про дзвінкі та глухі приголосні звуки . Спробуємо скласти власну розповідь про чарівну природу нашого краю. З гарним настроєм вирушаємо у подорож.
1. Гра « Знайди пару» ( Діти віднаходять  в класі букви, що позначають парні дзвінкі та глухі приголосні і приєднують до них свою, створюючі пару.)
2. Робота в парах. Вправа 165. (Ір -. слова з кінцевим дзвінким приголосним, ІІр.-з глухим парним. Прочитати , підкреслити , назвати. )
3. Робота в парах. Самостійна робота (Замінити  дзвінкий приголосний парним глухим.) Робота на картках. (Взаємоперевірка, оцінювання.)


I в.
II в.
Злива - …лива
Палка - …алка
жити- …шити
соя –   Зоя
бити -…ити
шапка - …абка
дітки - …ітки
кава -…ава
ґуля - …уля
тіло - …іло

4. Орфографічна хвилинка. Вставити пропущені букви в словах. ( Запис на дошці.)
…країна, з…мля, вул…ця, сте…ка, …батьківщина.
 -Наша рідна земля дуже гарна . Оспівана у піснях, віршах. Послухайте , як по-різному називають у пісні Україну.
5. Фізкультхвилинка. Пісня « Квітуча Україна» С. Весна.
6. Перегляд  уривку із фільму « Мотиви рідного краю».
Емоційне налаштування на роботу.
-З дерев повільно опадає осіннє листя, наче пофарбоване чарівним пензлем у жовтогарячий колір.Воно замріяно кружляє у повільному таночку, поки тихо долетить до землі.  Приємно йти доріжкою, коли під ногами  лагідно шарудить різнобарвний килим осені. А вітерець, пустотливо граючись, розносить по всьому лісу приємні пахощі  опалого листя.  Високо в блакитному небі  пливуть сині хмаринки, нагадуючи своїми обрисами казкових персонажів. В Україні осінь.
7. Розвиток мовлення ( Вправа 164). Складання тексту за малюнком, кінцівкою , словами  з довідки.
- Розгляньте малюнок.
-Що на ньому зображено?
Завдання від лісовичка скласти текст.
– Пригадайте, з яких частин складається текст.
– Прочитайте кінцівку. Про що можна розповісти в зачині?
Був чудовий осінній день. Світило сонечко. По небу пливли хмаринки. Ми пішли на прогулянку.
-Який шлях обрали?(Поволі йшли вузькою стежкою поміж дерев.)
-Куди вона нас привела? ( Вийшли на берег ріки.)
- Яка берізка ?Що вона робила? ( Молода берізка опустила свої віти до води. Вітерець ніжно гойдав її віти.)
- Яку мелодію виводили веселі пташки?( Веселі пташки виводили осінню мелодію.)
 - Куди несла свої води швидка річка? ( Поміж трав несла свої води швидка річка. )
      Ми замилувалися її красою. Це була наша рідна річка, наш рідний берег.
 ( Діти розповідають текст. Колективно записують. Читають.)
 - Дідусь-лісовичок допоміг нам, ще раз переконатися , яка чарівна природа нашого краю.
8. Підібрати спільнокореневі слова, до слів лісова, рідна. За будовою розібрати. 
9. Гра « Скринька ідей».
Наповнити скриньку ідеями – поміркувати, за що ми любимо Україну. (Думки записати.)
10. Гра  «Шифрувальник» ( Розшифрувати ключове слово уроку.)
ЗУКПРАББЇШНА
11. Скласти сенкан про Україну.
Україна
Яка? (2 прикметники)
Що робить? (3 дієслова)
Своє відношення до країни.
Слово- синонім.
ІV. Підсумок уроку.
- Яким був для вас урок?
- Що сподобалося? Що запам’яталось?

V. Домашнє  завдання.  С.73, впр.167.

Немає коментарів:

Дописати коментар