-->

вівторок, 8 листопада 2016 р.

Урок трудового навчання "Виготовлення об'ємних фігур із використанням дроту. Виготовлення квітів маку та волошки з паперу і дроту."

Тема: Виготовлення об'ємних фігур із використанням дроту. Виготовлення квітів маку та  волошки з паперу і дроту.
Мета: навчити учнів складати квіти  в техніці оригамі, формувати навички роботи з папером; вчити висловлювати свої думки, читати напам’ять вірші;виховувати старанність, уважність, почуття смаку,акуратність в роботі, любов до рідного краю, до його традицій, до української мови,бажання більше знати і вміти.
Матеріал до уроку: відео: пісня М. Кокоєнко « Волошки», покрокова інструкція  виготовлення квітів ( презентація), зразки готових виробів, папір, дріт, пофарбована вата або тичинки, лінійки, олівці, ножиці, клей,дитячі проекти, вірші, загадки, легенди.
Хід уроку
І. Організаційний момент.  
- Хоча за вікном зима,а в нашому класі затишно і спокійно. На столі з’явився букет  квітів.На вашу думку,випадково чи ні?( Відповіді дітей.)
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Бесіда.
- Які назви квітів ви знаєте?
- Чи доводилось вам самостійно виготовляти квіти?
- Як ви думаєте, з чого можна виготовити квіти?
- Які інструменти та матеріали вам потрібні для цього?
2. Перевірка готовності робочих місць.
III. Оголошення теми і мети уроку. Робота по темі уроку.
1. Слово вчителя.
— Сьогодні ми будемо з вами працювати над виготовленням квітів,вічних супутників людського життя. Вони — на клумбах, в кімнаті у вазонах, вони — на вишиваних рушниках та серветках, на нашому національному одязі, в українському віночку. Це квіти –символи, обереги українського народу. Як ви думаєте, які це квіти?
2 .Діти слухають пісню М. Кокоєнко  « Волошки»(відео).
3. Представлення дітьми своїх проектів. (Розповідають вірші про волошку  і мак, прислів’я, легенди)
А в стерні — волошки,
Сині, синьозорі,
І такі дрібненькі —
Слізки росяні.
Назривав їх трошки.
Це волошки? — Зорі!
Ниточки тоненькі — мрії весняні.
 У нашому народі цінують, поважають і люблять цю дивну і загадкову квітку. Ця квітка відома дуже давно: насіння маку знаходять ще у залишках жител первісної людини.
Надія Красоткіна
«Мак»
Як червоні маки влітку
Розквітають на полях,
Я милуюсь тим видінням
В зачарованих очах.
Вони ніжні й волохаті,
А листочки — мов голкаті.
Та голки ті не колючки,
То пушиночки — не злючки,
Виглядають гарно так
Й зветься квітка просто — МАК.

Володимир Лучук
На городі —ой, так, так —мама висіяла мак.
У барвистій парасольці зацвітає мак на сонці.

Анатолій Костецький
Ну й мак же красивий
розцвів серед поля.
Повз нього байдужим
не пройдеш ніколи.
Мурахи спиняли і коники клякли
од тої краси  незвичайного маку.

4. Розповідь учителя. «Хвилинка-цікавинка».
– Виготовляти квіти  ми будемо з паперу. Паперу понад 2000 років. Винайшли його в Китаї. В наш час папір роблять спеціальні машини з деревини, макулатури, соломи, ганчір̓я, стебел кукурудзи. Такі машини виготовляють близько 1км паперу за секунду.
«Гарний папір примушує думати про гарні речі» – говорять японці.
Мабуть, не даремно саме в Японії виникло мистецтво складання паперу – оригамі.
 Це японське давнє слово
Необхідно знати:
«Орі» – склад в японській мові,
Значить щось складати,
А папір свій називають
Всі японці – «гамі»,
Коли з нього щось складають,
Кажуть «оригамі».
Техніка «оригамі» – техніка складання паперу. Сьогодні на уроці ми будемо складати з вами дві квітки-символи українського народу: маки  і волошки.
5. Правила техніки безпеки на уроці.
Нагадаємо основні правила техніки безпеки на уроці трудового навчання.
·                     Не заважати сусіду працювати;
·                     обережно працювати з ножицями, передавати їх один одному тільки кільцями від себе;
·                     стежити, щоб не розлити клей;
·                     роботу виконувати охайно;
·                     не забувати користуватися серветкою для рук.
6. Фізкультхвилинка
Нумо, славні малюки,
Руки вгору піднімайте,
Ними добре помахайте.
Головою покрутіть,
Ніжками потупотіть.
Навкруг себе повертайтесь,
Не лінуйтеся, старайтесь.
Стало легко й добре враз,
До роботи знову час!
7. Практична робота. Покрокова інструкція ( презентація).
Робота у парах. (Діти роблять по 1-2  квітки у парі.  Учитель стежить за правильністю  виконання роботи.)
— Для виготовлення квітки ви принесли кольоровий папір. Кожна пара робить квітку того  кольору,     яка лежить на парті. Щоб виготовити квітку, потрібно дотримуватися певної послідовності:
Ø    Квадрат згинаємо по діагоналі, розгинаємо.
Ø    До центру загинаємо протилежні сторони.
Ø    Гострий кутик загинаємо назад- це одна пелюстка.Таких пелюсток    потрібно зробити 7 штук. 
Ø    Склеюємо пелюстки, вставляючи їх в карманчики.
Ø    Ті хто робить маки – ножицями заокруглює кінець кожної пелюстки,хто-волошки,на кожній пелюстці      робить виріз у вигляді трикутника.
Візьміть квадрати зеленого кольору, складіть пополам,обведітьолівцем, виріжте листочки за трафаретом.
Ø    Для стебла узяти обмотаний зеленим гофрованим папером дріт завдовжки 15 см.
Ø    Для серцевини слід узяти трохи пофарбованої вати і туго закрутити її посередині дротом, кінці якого відігнути вниз.
Ø    Змазати вату клеєм, приклеїти чорні ниточки.
 Ø    До «стебла» приклеїмо  квітку та листочки.   
8. Учні закінчують роботу.( Звучить пісня « Волошки»)
9. Гра « Шифрувальник»(закреслити кожну другу  літеру)
Що ми створимо із квітів ? Відгадайте слово: ВпІиНгОцК( Вінок)
ІV. Підсумок уроку.
1. Презентація своїх робіт дітьми.
(Діти розповідають про квіти, які вона виготовила, згадують уривки із легенд,вірші,створюють вінок ставши в коло).
Оцінювання робіт учнів учителем.

2. Гра «Мікрофон». Чи сподобався вам урок? Чим саме? (Відповіді учнів.)

Немає коментарів:

Дописати коментар