Тема: Як мед, то ще й ложкою. Олександр Пушкін «Казка про рибака та рибку»
Мета: розширювати знання учнів про творчість російського поета О. С. Пушкіна;
вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; вміння працювати з інформацією, аналізувати прочитане, оцінювати вчинки дійових осіб; ставити до тексту творчі,практичні,оцінювальні запитання ; розвивати уяву, образне мислення; збагачувати словниковий запас учнів;
виховувати любов до художнього слова, бажання самостійно продовжувати знайомство з творами Пушкіна.
Матеріал до уроку: мультимедійна презентація, портрет О. Пушкіна, дитячі проекти, малюнки,зошити для творчих робіт, матеріал підручника.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Оголошення теми уроку та очікуваного результату ( очікування учителя, дітей) . Робота по темі уроку.
— Сьогодні на уроці ми ще раз простежимо за сюжетом і поговоримо про головних героїв «Казки про рибака і рибку» О. С. Пушкіна.
1.Визначення складових казки « Асоціативний кущ»
У заголовку звучить слово казка, а чи цей художній твір дійсно є казкою? Давайте спробуємо розібратися. ( Міркування дітей: повторення в казці, чарівна, авторська, добро перемагає зло, 3 частини. )
КАЗКА
- Хто переклав цю казку з мови оригіналу на українську? (Н.Забіла)
- Що вам в ній сподобалось, а що не сподобалось? (Метод «Мікрофон»)
2. Словникова робота. (Пригадати значення слів за малюнками)
Ветха землянка — будинок виритий у землі, дуже старий.
Невід — сітка рибальська.
Відкуп — плата.
Ночви —посудина для прання білизни.
Баговиння — тонкі густі водорості.
Світлиця — світла кімната.
Стовбова дворянка — дворянка старовинного і знатного роду.
3. Читання казки з використанням стратегії « Метод взаємних запитань» перший етап читання :
- учні читають самостійно ( пошепки, мовчки) с. 49 казки;
другий етап:
- закривають підручники та по черзі відповідають на запитання одне одного;
третій етап:
- діти продовжують читати с.50,51 вголос і створюють запитання до вчителя. (Відповіді учителя)
4. Самостійне читання казки учнями с.52-55. (3хв)
5. Робота в парах. Читання казки учнями в парі один одному с. 53–54. (2хв)
6.Хвилинка відпочинку. Створення казки з допомогою міміки та жестів за учнем , що читає текст с.49.
7. Характеристика дійових осіб:
- Сьогодні ми поговоримо про головних героїв казки .
- Давайте ж з’ясуємо, який характер у кожного героя. Свої відповіді доведіть прикладами з тексту. (учні за словами презентації визначають героя твору(рибка),добирають слова, що описують діда , а потім бабу, і записують їх на дошці під малюнками головних героїв). Записали,перевірили за презентацією.
ДІД БАБА
м’який владна
добрий зла
терплячий жадібна
безвольний груба
смиренний вимоглива
ввічливий ненаситна
невдячна
сварлива
Хто з героїв вам більше подобається? Чому?
8.Стратегія «Сенкан» ( Колективна робота за варіантами)
(1 іменник)
Рядок – опис ( 2 прикметника)
Рядок - дія (3 дієслова)
Рядок – узагальнення (речення з 4 слів)
Рибка Дід Баба


9. SMS-порада літературному герою. ( Індивідуальна робота).
10.Намалювати предмет,який би символізував цю казку,героя твору.
11. Робота над фразеологізмом:
- До речі, фразеологізм «залишитися біля старого корита» і досі
вживається у мові. Що він означає, ваші припущення?
На дошці словничок :
«Залишитися біля розбитого корита» -
залишитися ні з чим, втратити все, що мав.
12. Визначення головної думки твору.
VI. Підсумок уроку
— Чи підтвердилися ваші очікування від уроку? Що сподобалося? Що дізналися нового? (Висловлювання дітей.)
VII. Домашнє завдання
Підготувати розповіді про відомих вам казкових героїв, зображених на ілюстрації с.56.
Немає коментарів:
Дописати коментар