-->

понеділок, 21 листопада 2016 р.

Урок літературного читання "Літературна Полтава. Тарасенко – дітям"

Тема: Літературна Полтава.В. Тарасенко – дітям.
Мета: вчити дітей працювати із додатковою літературою, самостійно знаходити твори, працювати над виразним і правильним читанням,вмінням за допомогою голосу та малюнків передавати настрій твору, своє відношення до нього;  розвивати пам'ять ,акторські здібності дітей, збагачувати  їх словниковий запас;  виховувати любов до рідного краю, до поетичних рядків, гордість за рідну Полтаву, що має такі таланти, бережне відношення до сім’ї.
Матеріал до уроку:  збірки творів  В. Тарасенка, портрет автора, дитячі малюнки краєвидів Полтави,  фільм про Полтаву,іграшки до лялькової вистави.
Хід уроку

І.Організаційний момент.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Робота по темі уроку.
Вчитель.   Сьогодні ми поговоримо про місто у якому народилися і живемо,   про …( Полтаву) . Та познайомимося із цікавою людиною, поетом, полтавцем  Володимиром Тарасенком. Проявимо свої таланти: спробуємо стати художниками, акторами, вдячними глядачами.  А щоб  усе це встигнути зробити, потрібно бути уважним, старанним, кмітливим. Тож вмощуйтесь зручно та почнемо працювати.
    1. Вправи на дихання:
            - повільний вдих і різкий видих;
            - вимовити беззвучно звуки [а], [о], [у];
            - висловити здивування  -  О! , захоплення – А!;
           - прочитати із дошки тему,над якою працювали протягом              тижня,ставлячи логічний наголос  на І слово, на ІІ слово, на ІІІ слово.
    2. Перегляд фільму про Полтаву.
    3.   Поетична хвилинка.
Вчитель. Місто, як і людина, має своє обличчя. Риси цього обличчя  вулиці і провулки. Кривенькі затишні -  провулки,й гордовиті , шляхетні вулиці. Більше тисячі  років тому на сторінках літопису з’явилася назва  нашого міста  « Лтава » . Послухайте історію Полтави у віршах нашого земляка В. Тарасенка. ( Діти виходять з книгами В. Тарасенка « Рідне місто моє» та читають напамять вірші.)
Вчитель.   Серед казкової природи росла та  розбудовувалася  Полтава.
 (Діти продовжують читати рядки із книги « Рідне місто моє») 
Вчитель.   Сподобалася історія?  Її ви можете прочитати у книзі                          В. Тарасенка « Рідне місто моє».
В. Тарасенко народився на Полтавщині, навчався у  Полтавському  педагогічному інституті, працював у газеті, викладав українську літературу.  Написав 16 книг для дітей. Він дуже любив свій рідний край, батьківську хату, традиції та звичаї полтавців. Про усе це писав у книзі  « Рідне місто моє», що вийшла у 1999 році в Полтаві.
4.    Знайомство з книгою. Словникова робота.
Пояснити, як розуміють діти вислови:
                        - на сивих пагорбах;
                        - огорнуті віками.
5. Робота із твором:
            -  читання вірша строфами;
            -  читання за ведучим;
            -  самостійне читання.  
6. Робота над змістом твору. Дати відповіді на запитання:
               - Де стоїть Полтава ?
              - Хто розповів історію Полтави  хлопчику?
              - Коли розповіли цю історію хлопчику?
              - Скільки років Полтаві?
7. Створення "асоціативного куща".
                - Яка вона  наша Полтава?

чарівна
красива
мальовнича
весела

 
талановита
зелена

древня
сучасна
нездоланна
багата


8. Фізкультхвилинка.( За допомогою міміки  створити образ  людей , що жили у Полтаві.) Звучать рядки.
Красиві, дужі, як орли,
Русяві, білолиці,
В  своїх краях вони жили
Неначе вільні птиці.
Стрічали радісно весну
І ниви засівали,
Ловили рибу, звірину
У лісі полювали.
9. Знайомство із книгою « Неслухняний гусачок».
Діти читають вірші  із книги, розповідають про свою сімю, демонструють малюнки.
Вчитель. Сімя – це наш дім, це рідна Полтава. Прочитати ці цікаві твори ви можете у книзі « Неслухняний гусачок». Вірші покладені на музику, а наш Полтавський ляльковий театр створив одноіменну виставу .
    10.Лялькова вистава « Чия хатинка найкраща?»  у виконанні дітей.
Ви добре працювали,для всіх подарунок, лялькова вистава   « Чия хатинка найкраща?» за твором В. Тарасенка.  Вмощуйтесь зручно, слухайте та дивіться уважно.
     11. Робота над змістом твору:
- Хто головний герой твору?
-То, чия хатка найкраща? Чому?
Висновок.   Найкращим є для кожного місце де він народився.
А для нас, це наша  красуня - Полтава.
ІІІ. Підсумок уроку.
 «Ланцюжок слів» про урок . Який він?  ( Свої думки висловлють діти)

Немає коментарів:

Дописати коментар